Biyografi

1975 yılı doğumlu olan Levent ATALI, Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve spor Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Üniversite yıllarında öğrenci kulüplerinde gönüllü olarak sosyal aktivitelerde görev almaya başladı.  Lise yıllarından başlayan sporculuk yaşantısını yaklaşık olarak 10 yıl kadar futbol özelinde yerel amatör spor kulüplerinde sürdürdü. Futbol oyunculuğundan sonra  Futbol İl Hakemliği yaptı.

1999 yılı Depremi sonrası Kocaeli Bölgesinde oluşturulan Çadır Kentler’de Spor Koordinatörü olarak görev aldı. Deprem bölgesinde çocukların rehabilitasyonu için planlanan Eğlenceli Atletizm projesinde proje yürütücüsü olarak görev yaptı.

Üniversite eğitimi sonrası dil eğitimi için İngiltere’de bir yılı aşkın zaman bulundu. İngiltere’de bulunduğu süre zarfında yerel amatör futbol takımlarında futbol oynadı.

Yurt dışı dönüşü askerlik hizmetini yerine getirdi. Tugay Komutanlığında spor tesisleri sorumlusu olarak  görev yaptı.

Askerlik sonrası ilk iş deneyimi olarak iş hayatına Futbol Okulları Koordinatörü ve Antrenörü olarak Kocaeli Bölgesinde başladı. Aynı dönem Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ilköğretim Okulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak ta iki dönem çalıştı.

2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Tesisleri Tesis Müdürü olarak göreve başladı. Görevini daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesinde Spor ve Eğitim Uzmanı olarak devam ettirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Spor Okulları Koordinatörü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Üniversite Oyunları Adaylık Komitesi Koordinatörü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu. Kağıtspor Kulübü bünyesinde 1. lig Bayan Basketbol Takımı, 2. lig Voleybol Bayan Takımı, Hentbol 1. lig Erkek Takımı ve Buz Hokeyi takımlarında yöneticilik yaptı.

Bir dönem Kocaeli Bölgesi Triathlon Federasyonu İl Temsilciliği ve Kocaeli Bölgesi Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilciliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bir dönem Buz Pateni Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi, Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve 2013-2016 yılları arası Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu ve Eskrim Federasyonu Bilim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu.

Birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda organizasyon bünyesinde görev almış ve yurt dışında dünya şampiyonalarında milli takım kafile başkanı olarak  ülkemizi temsil etmiştir.

2004 Atina Olimpiyatları meşale koşusunda yer almış ve İstanbul ayağında meşaleyi taşımıştır. 2011 Yılında Çin’in Shenzhen Kentinde yapılan Universiade Yaz Oyunlarında Aday Ülke izleme üyesi olarak görev almıştır.

ATALI akademik eğitimin temeli olan Yükselisans ve doktora derecesini Spor Yönetimi alanında Abant İzzet Baysal Üniversitesinde tamamlamıştır. Yerel Yönetimler ve Spor, Spor Politikaları, Spor Kulüpleri Yönetimi ve Sporda Teknoloji gibi konularda birçok makale ve bildiri ile bilim dünyasında yer almıştır. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi lisans ve lisansüstü programlarda Spor Politikaları, Spor Kulüpleri Yönetimi, Sanayi ve Yerel Yönetimler Rekreasyonu, Spor Organizasyonları, Beden Eğitimi ve Spor Yönetimi derslerini yürütmektedir. Halen Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Koordinasyon Kurul Üyeliği ve Eğitimde Kalite Kurulu Üyelik görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca Spor alanı ile ilgili üç kitabı bulunmaktadır.

Bir çok kongre, sempozyum gibi bilimsel toplantıların kurullarında yer almış ve Kalkınma Bakanlığı Onuncu Kalkınma Planı Spor Özel İhtisas Komisyonunda görev almıştır.

Spor Bilimleri Derneği üyesidir. Spor Bilimleri Derneği tarafından 2014 yılında Spor Bilimleri Kongresinde spor yönetimi alanında en iyi 2. Poster bildiri ödülüne layık görülmüştür. Akademik çalışmaların yanında spor ilgili bir çok yerel ve ulusal projede görev almıştır.

10 yıl ı aşkın bir  zaman  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde birçok projede,  Kağıtspor Kulübü gibi birçok branşta faaliyet gösteren bir spor kulübünde kulüp yöneticiliği  ve ulusal düzeyde   spor federasyonlarında yöneticilik deneyimleri bulunan ATALI bu deneyimlerini teorik ve pratikte öğrencileri ve bilim dünyası ile Kocaeli Üniversitesinde bünyesinde profesyonel iş olarak Doçent ünvanı ile Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümünde öğretim üyesi olarak yerine getirmekte ve Rektörlüğe Bağlı Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile 2014 yılından itibaren Kocaeli Kartepe İlçesi Belediye Başkan Danışmanlığı görevini de ayrıca yürütmektedir.

Buz Hokeyi Milli Sporcusu Makbule ATALI evli olup bir kız, bir erkek babasıdır.